Pages Navigation Menu

Podporte nás

Nadácia kresťanského vzdelávania každoročne obstaráva desiatky štipendií, vďaka ktorým môžu na našej škole študovať aj deti so slabším finančným zabezpečením. Tieto peniaze pochádzajú takmer výlučne od našich amerických priateľov.

cover-PEER-M

Jedná sa však o naše deti a aj u nás už máme úspešných a prajných ľudí, ktorí vidia zmysel a význam kvalitného kresťanského vzdelávania. Chcem Vás preto ako správca nadácie povzbudiť, aby ste nám pomohli osloviť domácich ľudí dobrej vôle s možnosťou prispieť do niektorého z fondov, zriadených výlučne na tento účel. Takto si vytvoríme nielen väčšiu sebestačnosť a spolupatričnosť, ale najmä možnosť kvalitného vzdelania pre každé dieťa.

Príbehy študentov, ktorým pomáhate

“Volám sa Kristína a študujem na našom gymnáziu. Moja mamina pracuje ako učiteľka na našej škole a preto sme o inej škole ani neuvažovali. Platiť plné školné by sme si vzhľadom na našu finančnú situáciu nemohli dovoliť a v tomto nám veľmi pomáha štipendijný fond rodiny Nadácie kresťanského vzdelávania, za čo sme obe veľmi vďačné.”

“Volám sa Marek a okrem mňa študujú na našej škole aj moji traja súrodenci. Rodičia si uvedomujú hodnotu kvalitného vzdelania a snažia sa pre nás robiť čo môžu, no napriek tomu by sme si nemohli dovoliť platiť plné školné, ktoré nám pomáha pokryť štipendijný fond rodiny Nadácie kresťanského vzdelávania. Sme vďační za túto pomoc a veríme, že vďaka kvalitnému vzdelaniu, ktoré nám škola dáva, ju budeme môcť niekedy v budúcnosti aspoň čiastočne vrátiť. Chceme tak podať ďalej pomocnú ruku, ktorá bola podaná aj nám.”

“Kvôli strate zamestnania som si prechodný čas nemohla dovoliť platiť plnú sumu školného pre môjho syna. Som vďačná že, aj vďaka podpore zo sociálneho štipendijného fondu Nadácie kresťanského vzdelávania sa nám toto nepriaznivé obdobie podarilo zvládnuť. Rozhodla som sa, že teraz, keď má opäť prácu, budeme aj ja pravidelným príspevkom pomáhať napĺňať tieto štipendijné fondy a podporovať tak štúdium detí, ktorých rodiny sa dostali do ťažkej životnej situácie.”

“Volám sa Sabina a som študentkou gymnázia. Minulý rok zasiahla našu rodinu nečakaná tragická udalosť, ktorá okrem iného výrazne skomplikovala aj našu finančnú situáciu. Vďaka pomoci rodiny a podpore zo sociálneho štipendijného fondu Nadácie kresťanského vzdelávania sa nám toto nepriaznivé obdobie podarilo zvládnuť, za čo sa chcem všetkým darcom aj touto cestou ešte raz veľmi pekne poďakovať.”

 

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa všetkých predstavených možností podpory sa, prosím, obráťte na:

  • Dušan Haško – dusan.hasko@cce.sk,
  • Svetlana Schudichová – sisa.schudichova@cce.sk alebo
  • Mgr. Jozef Sopoliga, riaditeľ ESŠ – jozef.sopoliga@essmt.sk