Pages Navigation Menu

Múmia v 5 krokoch

Relácie o varení a historické dokumentárne filmy patria pravdepodobne medzi najpopulárnejšie programy v televízii. Ale čo takto ich skombinovať? Presne o to sa snažili žiaci v 6. ročníku na predmete Humanitné vedy pod vedením pána učiteľa Benjamina Chandlera. Téma pre triedu znela – Staroveká kultúra.

DSC_2194

Takže hneď ako sa začali venovať starovekému Egyptu, múmie “vyskočili” na povrch. Po preštudovaní ako a prečo vlastne robili múmie v starovekom Egypte – napr.: špeciálne nádoby používali na konzervovanie ľudských orgánov, telo bolo pokryté špeciálnou soľou a potom ho obalili v ľanovej tkanine a pod. – žiaci mali predviesť spolužiakom svoju techniku, ako vyrobiť múmiu tvorivým spôsobom. Vyrobili orgány z papiera a balónov, namazali si falošnú krv na ruky, napchali “orgány” do nádob, posypali soľou a obalili telo do toaletného papiera namiesto ľanovej tkaniny.

DSC_2188

A ako sa projekt páčil samotným žiakom? Šiestačka Terezka: „Mne sa táto aktivita veľmi páčila. Mám rada kreatívne hodiny, kde robíme aj niečo iné ako iba sedíme a počúvame. Teším sa, že sme si „mumifikovanie“ mohli touto formou vyskúšať.“

DSC_2197

468 ad

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *