Pages Navigation Menu

Veľká detská besiedka vo farbách lentiliek

Martinský evanjelický a. v. cirkevný zbor nezabúda ani na tých najmenších. Každú nedeľu je pre detičky rôzneho veku pripravený priestor na vyučovanie biblických príbehov, spev piesní, hru a kreatívnu činnosť. Farby a sladkosti. Kto by nemal rád takúto kombináciu? Tím detskej besiedky sa preto rozhodol pripraviť pre deti a rodičov v rámci Veľkej detskej besiedky Lentilkovú párty.

DSC_0704

V nedeľu 17.1. sme náš spoločný čas začali požehnaním v evanjelickom chráme Božom, kde sme sa potešili vystúpením žiakov 1C. z ESŠ. Potom sme sa presunuli do farebne vyzdobených priestorov Biblickej školy, kde sme odštartovali našu párty.

Po úvodnom privítaní a piesňach sme si aj pomocou farieb na vlastnej koži pripomenuli ako je to s našimi ľudskými srdcami. Každý hriech, každá neprávosť spôsobuje na našom srdci škvrny, ktoré my sami nie sme schopní odstrániť. Jedine obeť Pána Ježiša nás dokáže dokonale umyť a očistiť naše srdce. Deti aj rodičia si mohli toto posolstvo na vlastnej koži vyskúšať – za každý zlý skutok, ktorého si boli vedomí, si dali na spoločnú tabuľu farebné odtlačky. V tomto duchu sa niesla aj kreatívna činnosť. Pre deti boli pripravené farebné súťaže a pochutnali sme si aj na sladkých lentilkových dobrotách. Viac než stovka detí a rodičov si, veríme, odniesla nielen príjemný pocit z tejto milej udalosti, ale aj uvedomenie si potreby Pána Boha v našich životoch.

DSC_0764

Veľká detská besiedka je spoločenstvo detskej besiedky, ktoré sa stretáva každú prvú nedeľu v mesiaci. Spoločne trávime čas pri biblickom zamyslení, piesňach, ručných prácach. Sú tu vítané všetky deti so svojimi kamarátmi, rodičmi a starými rodičmi. Začíname vždy v evanjelickom chráme Božom, odkiaľ sa po úvodnom požehnaní presúvame do priestorov auly Biblickej školy.

DSC_0689

Viac informácií o činnosti zboru a jeho ďalších aktivitách nájdete na webe cirkevného zboru a jeho facebookovej skupine.

 

Andrea Hybenová – koordinátorka práce s deťmi

468 ad

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *